Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /home/djrsmart/public_html/luckytiger/templates/ltperook/index.php on line 12
Lucky Tiger - Pielęgnacja męskich włosów

Pielęgnacja męskich włosów

Pielęgnacja męskich włosów

Dobrze dobrana fryzura wpływa na cały wizerunek. Jej podstawą są wypielęgnowane włosy. By włosy były piękne i zadbane, przede wszystkim zdrowa musi być skóra głowy. Od niej zależy wszystko.

Podstawowym kosmetykiem używanym przez mężczyzn jest szampon i nie może być on przypadkowy. Negatywny wpływ zewnętrznych i wewnętrznych czynników oddziałujących na organizm może powodować, że skóra głowy staje się napięta, swędząca, podrażniona. Piękne, zdrowe, mocne i gęste włosy są ozdobą zarówno każdej kobiety, jak i mężczyzny. I o ile w przypadku pań pielęgnacja i codzienna stylizacja włosów jest czymś zupełnie standardowym, a wręcz nieodzownym, tak w przypadku mężczyzn sytuacja wygląda różnie. Na szczęście w ostatnich latach bardzo zmieniło się podejście mężczyzn do dbałości o własny wygląd zewnętrzny.

Obecnie nasi panowie coraz częściej oprócz wody, mydła i przyborów do golenia coraz częściej posiadają szereg różnych innych kosmetyków. Również rynek kosmetyczny coraz bardziej otwiera się na potrzeby mężczyzn i dostępne są przeróżne kosmetyki do włosów dla mężczyzn, dzięki czemu panowie bez problemu znajdą produkty dopasowane do ich potrzeb.

Fundamentem pielęgnacji włosów u mężczyzn jest dostosowanie dobrego jakościowo szamponu, który nie tylko je odświeży, ale również nawilży i odżywi – od cebulek aż po same końce – dostarczając włosom wszystkich niezbędnych do prawidłowego wzrostu witamin i składników odżywczych. Zawsze o wiele lepiej będzie wybierać szampony kierowane do danej płci, w tym przypadku dla mężczyzn, niż kupować uniwersalne, które w wyglądzie włosów nie zmieniają tak naprawdę nic.

W pierwszej kolejności w drodze ku pięknym włosom należałoby zidentyfikować problem dotyczący swojej czupryny i na tej podstawie wybrać odpowiedni szampon. Dla panów, którzy prowadzą intensywny tryb życia i muszą myć włosy codziennie, najlepszy będzie kosmetyk o działaniu nawilżającym. Z kolei dla pasm cienkich i słabych najlepsze będą preparaty, które w składzie zawierają wzmacniającą witaminę B5. Na nadmierne przetłuszczanie się włosów pomoże preparat o właściwościach kontrolujących wydzielanie sebum, co jest szczególnie pomocne w sezonie wiosenno-letnim. Natomiast gdy sen z powiek spędza przerzedzanie się włosów, wówczas najlepszym wyborem będą szampony przeciw wypadaniu włosów o właściwościach wspomagających oraz stymulujących porost włosów.

Warto również zwrócić uwagę na to, w jaki sposób traktujemy włosy po kąpieli, w jaki sposób je czeszemy lub związujemy. Niestety już samo pocieranie i włosów ręcznikiem, szarpanie ich przy rozczesywaniu lub związywanie ciasną gumką stopniowo niszczy nawet najzdrowsze włosy. Ab tego uniknąć, warto zainwestować w szczotkę z naturalnego włosia. A zamiast pocierać włosy ręcznikiem, należy delikatnie owinąć go wokół głowy.